دانلود فایل های word تاثیر بکارگیری مصالح ساختمانی در هزینه های ساخت و بهره برداری ساختمان های شهر تهران, با رویکرد مدیریت مصرف انرژی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word تاثیر بکارگیری مصالح ساختمانی در هزینه های ساخت و بهره برداری ساختمان های شهر تهران, با رویکرد مدیریت مصرف انرژی :


سال انتشار : 1396تعداد صفحات :10

چکیده مقاله:

بیش از 40درصد مصرف انرژی کل را بخش خانگی و تجاری به خود اختصاص داده است. این انرژی در مرحله ساخت به صورت انرژی نهان و در فاز بهره برداری بصورت انرژی مصرفی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. در میان مولفه های مصرف انرژی در ساختمان, سیستم های گرمایش و سرمایش از جمله مصرف کنندگان عمده انرژی هستند. از این رو استفاده از مصالح مناسب که از هدر رفتن گرما و سرمای تولید شده جلوگیری کند, از اهمیت زیادی برخوردار است. هدف از انجام این تحقیق شناسایی مصالح ساختمانی بهینه در هزینه های ساخت و بهره برداری است. برای این منظور از نرم افزار شبیه سازی مصرف انرژی دیزاین بیلدر, جهت مدلسازی و تحلیل یک هندسه نمونه در شرایط آب و هوایی شهر تهران استفاده شده است. برای ارزیابی تاثیر مصالح ساختمانی مختلف در میزان مصرف انرژی و هزینه ساخت, 5 مدل ساختمان با مصالح مختلف درنظر گرفته شده است. هزینه ساخت و بهره برداری برای هر مدل محاسبه و با یکدیگر مقایسه شد و با تحلیل نتایج مدلسازی, تاثیر مصالح ساختمانی مختلف در هزینه های ساخت و بهره برداری مشخص شده است. کمترین هزینه ساخت و بهره برداری مربوط به ساختمانی است که در آن از فوم پلی استایرن استفاده شده است..

لینک کمکی