دانلود فایل های word مطالعه آزمایشگاهی اثر سورفکتانت SDS بر بهبود بازیافت نفت از مخازن نفتی با استفاده از فرآیند سیلابزنی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word مطالعه آزمایشگاهی اثر سورفکتانت SDS بر بهبود بازیافت نفت از مخازن نفتی با استفاده از فرآیند سیلابزنی :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : اولین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی درعلوم و مهندسی

تعداد صفحات :14

چکیده مقاله:

در برداشت اولیه, نفت با فشار طبیعی از درون مخزن خارج می شود. طبیعتا فشار طبیعی درون مخزن پس از مدتی دچار کاهش می شود و یا از همان ابتدا نیاز به عملیات کمکی جهت بیرون راندن سیال دارد که در این مرحله با استفاده از تزریق گاز به کلاهک بالایی و یا تزریق آب به سفره زیرزمینی, میزان برداشت از مخزن افزایش می یابد. سیال های محرک طبیعی مانند آب و گاز در بهترین حالت به دلیل اینکه با نفت مخلوط شدنی نیستند, نفت زیادی را داخل مخزن باقی می گذارند, این سیال ها همچنین چگالی و تحرکی ناسازگار با نفت دارند, تزریق مواد شیمیایی به معنای افزودن مواد شیمیایی به آب برای حل این مشکلات است. در صنعت نفت و گاز نیز از آنجا که قدرت, پایداری و ابعاد تجهیزات مورد استفاده از اهمیت به سزایی برخوردار است می توان با استفاده از سورفکتانت ها به تحولات چشمگیری دست یافت. بنابراین تصمیم بر استفاده از سورفکتانت SDS بر بهبود بازیافت نفت از مخازن نفتی با استفاده از فرآیند سیلابزنی در مقیاس آزمایشگاهی گرفته شد که نشان داد تزریق سورفکتانت می تواند باعث بهبود ازدیاد یرداشت از مخازن نفتی گردد.

لینک کمکی